O Oberży86

Jak powstała

Oberża86

Źródła naszej pasji, wiedzy i tradycji są dwa. Kaszuby i Francja.

Kaszuby i Francja

Z pierwszego wzięliśmy bogactwo regionalnych smaków i naturalnych produktów. Z drugiego wiedzę i doświadczenie, poparte nauką i współpracą z uznanymi francuskimi szefami kuchni.

W naszej restauracji w sercu Gdyni przeniesiesz się do świata, gdzie kaszubska i polska kuchnia łączy się z francuską sztuką gotowania. Nasze atuty to potrawy przygotowane na bazie świeżych, sezonowych produktów, trafnie dobrana karta win – nieodłącznego elementu smakowitego posiłku i pasja naszego zespołu

Nasz

zespoł

Wiemy, co chcemy osiągnąć, a gotowanie to nasz sposób na życie. Fernand Point ze słynnej wiedeńskiej restauracji  Les Pyramydes powiedział kiedyś, że „doskonałość to po prostu  wiele pojedynczych rzeczy dobrze zrobionych”. Tak też podchodzimy do sprawy. Zaczynając od wyboru produktów, przez podejście do gotowania, aż po podanie dania na stół – pracujemy z pasją, by wizyta w naszej restauracji była dla Ciebie niezapomnianym wydarzeniem.

Historia

Domku Abrahama

W lutym 1890 roku Franciszek Skwiercz- z rodu zasiedziałego w Gdyni od stuleci - wraz z żoną Zuzanną z d. Bellgrau kupili ziemię i zagrodę przy drodze wiodącej ze stacji kolejowej na Oksywie.Około 1900 r. postawili tam ceglany dom z poddaszem, dużą sienią i kilkoma izbami na parterze. To właśnie jest dzisiejszy adres: ulica Starowiejska 30. W lutym 1915 r. właścicielką posesji została córka Franciszka, Elżbieta Skwiercz, a po niej rodzinną shedę przejął jej brat Stefan.

Kiedy miasto wybudowało nowy gmach muzeum przy ul. Zawiszy Czarnego, w Domku Abrahama urządzono ekspozycję poświęconą najstarszym dziejom Gdyni jako rybackiej wsi. Na skutek ograniczenia budżetu w 2013 r. Muzeum Miasta Gdyni zrezygnowało z dalszego najmu domku. Dzięki temu możemy dziś Państwa gościć w naszej restauracji.